cropped-logoagencja.jpg
Instalacje


Projektowane i wykonywane przez ALFA SECURITY systemy alarmowe zapewniają ustalony poziom bezpieczeństwa przy optymalnych kosztach instalacji. Elementy systemu alarmowego są tak dobrane, aby uwzględnić specyfikę obiektu, panujące zagrożenia, wartość chronionego mienia, jak również warunki w nim panujące. Nasze instalacje znajdują zastosowanie m.in. w:

 • mieszkaniach
 • domach
 • sklepach
 • bankach
 • zakładach przemysłowych
 • obiektach magazynowych
 • budynkach biurowych

  W najnowocześniejszych obiektach architektonicznych niezbędną częścią wyposażenia są instalowane przez nas systemy:

  • telewizji przemysłowej i nadzorującej (CCTV)
  • kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy

  Wychodząc naprzeciw potrzebie utrzymania systemów zabezpieczeń w pełnej sprawności, serwis dostępny jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu, a prace wykonywane są przez wykwalifikowany personel.

  W ofercie naszej znajdują się także (stanowiące często warunek zawarcia umowy) okresowe przeglądy, realizowane w indywidualnie ustalonych okresach czasowych


  Instalacje: 

  • Systemy alarmowe

  System alarmowy powinien być odpowiednio dobrany. Inne czujniki będą potrzebne w dużym salonie z kominkiem, inne w nie ogrzewanym garażu, jeszcze inne w pomieszczeniach biurowych. Może w kotłowni warto umieścić czujnik gazu? A pilotem do zdalnego otwierania bramy jednocześnie rozbrajać alarm w garażu? Gdzie najlepiej umieścić klawiaturę do obsługi systemu? Czy można zabezpieczyć dom już na etapie budowy? Jakie urządzenia sprawdzą się w biurowcu, a jakie w domku letniskowym, który całą zimę stoi pusty i nie ogrzewany?

  - Potrafimy w kompetentny sposób przedstawić zalety i ograniczenia poszczególnych urządzeń oraz wynikające z nich różnice cenowe. Pozwoli to Państwu dokonać świadomego wyboru  najkorzystniejszej  opcji systemy alarmowego

  - Po włączeniu Państwa do sieci monitoringu  ALFA SECURITY zyskują Państwo pewność reakcji naszej załogi w sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji. Taką sytuacją już nie jest tylko sygnał alarmowy o włamaniu lub napadzie, ale również np. alarm z detektora gazu w  kotłowni  czy zalania wodą.

  - Dzięki zastosowaniu specjalistycznych modułów i ich odpowiedniemu zaprogramowaniu jesteśmy w stanie odbierać i monitorować wszystkie sygnały emitowane przez nasze centrale alarmowe. Stwarza to ogromne możliwości i niezwykle podnosi jakość monitoringu i skuteczność ochrony.

  • System telewizji przemysłowej i nadzorującej (CCTV)

  Systemy telewizji dozorowej CCTV wyposażamy zgodnie z zapotrzebowaniem: w rejestratory cyfrowe, układy automatycznego śledzenia obiektów ruchomych, wirtualne płoty, detekcję ruchu, automatyczne przesyłanie obrazów poprzez łącza telekomunikacyjne oraz pocztę elektroniczną.

  Instalacje telewizji przemysłowej z systemem cyfrowego zapisu podnoszą poziom bezpieczeństwa i otwierają nowe możliwości kontrolowania tego, co dzieje się w firmie lub domu.
  W dużych zakładach pracy, biurowcach i na osiedlach mieszkaniowych instalujemy rozbudowane systemy CCTV. W mniejszych firmach oraz domach prywatnych. 

  • System kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy

  Oferujemy systemy kontroli dostępu dla drzwi, wind, furtek, bram wjazdowych, drzwi automatycznych. Stosowane przez nas rozwiązania pozwalają na identyfikację osób poprzez kod, kartę magnetyczną lub bezstykową oraz umożliwiają tworzenie systemów rozproszonych ze wspólną bazą danych dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

  Systemy rejestracji czasu pracy wykonujemy jako odrębne instalacje lub jako rozszerzenie systemów kontroli dostępu.

  • System sygnalizowania pożaru ( P.POŻ )

   Systemy sygnalizacji pożarowej umożliwiają :
   - Wczesne wykrycie  pożaru
   - Wskazanie miejsca jego powstania
   - powiadomienie o niebezpieczeństwie najbliższego personelu

   Konwencjonalny system sygnalizacji pożaru przeznaczony jest dla małych  i średnich obiektów.
   Identyfikacja miejsca powstania pożaru w systemie możliwa jest z dokładnością do linii dozorowej, na której zainstalowane są czujniki pożarowe.

   Adresowany system sygnalizacji pożaru przeznaczony jest do zabezpieczenia obiektów o różnej wielkości, o wysokich wymaganiach funkcjonalnych. Jest to system adresowany umożliwiający identyfikacje miejsca powstania pożaru z dokładnością do  pojedynczej czujki