Instalacje

Projektowane i wykonywane przez ALFA SECURITY systemy alarmowe zapewniają ustalony poziom bezpieczeństwa przy optymalnych kosztach instalacji. Elementy systemu alarmowego są tak dobrane, aby uwzględnić specyfikę obiektu, panujące zagrożenia, wartość chronionego mienia, jak również warunki w nim panujące. Nasze instalacje znajdują zastosowanie m.in. w:

 • mieszkaniach
 • domach
 • sklepach
 • bankach
 • zakładach przemysłowych
 • obiektach magazynowych
 • budynkach biurowych

W najnowocześniejszych obiektach architektonicznych niezbędną częścią wyposażenia są instalowane przez nas systemy:

 • telewizji przemysłowej i nadzorującej (CCTV)
 • kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy

Wychodząc naprzeciw potrzebie utrzymania systemów zabezpieczeń w pełnej sprawności, serwis dostępny jest całodobowo przez 7 dni w tygodniu, a prace wykonywane są przez wykwalifikowany personel.

W ofercie naszej znajdują się także (stanowiące często warunek zawarcia umowy) okresowe przeglądy, realizowane w indywidualnie ustalonych okresach czasowych.

Instalacje: 

 • Systemy alarmowe

System alarmowy powinien być odpowiednio dobrany. Inne czujniki będą potrzebne w dużym salonie z kominkiem, inne w nie ogrzewanym garażu, jeszcze inne w pomieszczeniach biurowych. Może w kotłowni warto umieścić czujnik gazu? A pilotem do zdalnego otwierania bramy jednocześnie rozbrajać alarm w garażu? Gdzie najlepiej umieścić klawiaturę do obsługi systemu? Czy można zabezpieczyć dom już na etapie budowy? Jakie urządzenia sprawdzą się w biurowcu, a jakie w domku letniskowym, który całą zimę stoi pusty i nie ogrzewany?

- Potrafimy w kompetentny sposób przedstawić zalety i ograniczenia poszczególnych urządzeń oraz wynikające z nich różnice cenowe. Pozwoli to Państwu dokonać świadomego wyboru najkorzystniejszej opcji systemu.
- Po włączeniu Państwa systemu do sieci monitoringu ALFA SECURITY zyskują Państwo pewność reakcji naszej załogi w sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji. Taką sytuacją jest nie tylko sygnał alarmowy o włamaniu lub napadzie, ale również np. alarm z detektora gazu w kotłowni czy zalania wodą.
- Systemy wykonujemy wyłącznie w oparciu o sprzęt wysokiej jakości, aby alarmy spełniały wszystkie wymagania odnośnie klas bezpieczeństwa, certyfikatów i obowiązujących norm.


- Dzięki zastosowaniu specjalistycznych modułów i ich odpowiedniemu zaprogramowaniu jesteśmy w stanie odbierać i monitorować wszystkie sygnały emitowane przez nasze centrale alarmowe. Stwarza to ogromne możliwości i niezwykle podnosi jakość monitoringu i skuteczność ochrony.

 • System telewizji przemysłowej i nadzorującej (CCTV)

Systemy telewizji dozorowej CCTV wyposażamy zgodnie z zapotrzebowaniem: w rejestratory cyfrowe, układy automatycznego śledzenia obiektów ruchomych, wirtualne płoty, detekcję ruchu, automatyczne przesyłanie obrazów poprzez łącza telekomunikacyjne oraz pocztę elektroniczną.

Instalacje telewizji przemysłowej z systemem cyfrowego zapisu podnoszą poziom bezpieczeństwa i otwierają nowe możliwości kontrolowania tego, co dzieje się w firmie lub domu.
W dużych zakładach pracy, biurowcach i na osiedlach mieszkaniowych instalujemy rozbudowane systemy CCTV. W mniejszych firmach oraz domach prywatnych. 

 • System kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy

Oferujemy systemy kontroli dostępu dla drzwi, wind, furtek, bram wjazdowych, drzwi automatycznych. Stosowane przez nas rozwiązania pozwalają na identyfikację osób poprzez kod, kartę magnetyczną lub bezstykową oraz umożliwiają tworzenie systemów rozproszonych ze wspólną bazą danych dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

Systemy rejestracji czasu pracy wykonujemy jako odrębne instalacje lub jako rozszerzenie systemów kontroli dostępu.

 • System sygnalizowania pożaru

Systemy sygnalizacji pożarowej umożliwiają:
- wczesne wykrycie pożaru
- wskazanie miejsca jego powstania
- powiadomienie o niebezpieczeństwie najbliższego personelu

Konwencjonalny system sygnalizacji pożaru przeznaczony jest dla małych i średnich obiektów. Identyfikacja miejsca powstania pożaru w tym systemie możliwa jest z dokładnością do linii dozorowej, na której zainstalowane są czujki pożarowe.

Adresowany system sygnalizacji pożaru przeznaczony jest do zabezpieczenia obiektów o różnej wielkości, o wysokich wymaganiach funkcjonalnych. Jest to system adresowany, umożliwiający identyfikację miejsca powstania pożaru z dokładnością do pojedynczej czujki. Jednocześnie na wyświetlaczu  ukazuje się nazwa pomieszczenia.